İBER YARIM ADASI VE FAS TURU İSPANYA-PORTEKİZ-FAS-İTALYA-SLOVENYA-SIRBİSTAN-BULGARİSTAN

16 AĞUSTOS 2020 MADRİD – SALAMANCA – PORTO – FATİMA – LİZBON – SEVİLLA – TARİFA –TANCA – ŞAFŞAVAN –FES – KAZABLANKA – MARAKEŞ – RABAT – GRANADA – VALENSİYA – COMO – MİLANO – GARDA –VENEDİK – LUBLİYANA – BELGRAD – SOFYA FLAMENKODAN FADOYA ENDÜLÜSTEN BEDEVİ KÜLTÜRÜNE
1.199 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
  • TUR DETAYLARI
  • FOTOĞRAFLAR
  • TAKSİT SEÇENEKLERİ

İBER YARIM ADASI VE FAS TURU

İSPANYA-PORTEKİZ-FAS-İTALYA-SLOVENYA-SIRBİSTAN-BULGARİSTAN

MADRİD – SALAMANCA – PORTO – FATİMA – LİZBON – SEVİLLA – TARİFA –TANCA – ŞAFŞAVAN –FES – KAZABLANKA – MARAKEŞ – RABAT – GRANADA – VALENSİYA – COMO – MİLANO – GARDA –VENEDİK – LUBLİYANA – BELGRAD – SOFYA

FLAMENKODAN  FADOYA ENDÜLÜSTEN  BEDEVİ KÜLTÜRÜNE

 

 

 

TUR TARİHİ:16/AĞUTOS/2020 PAZAR

01.Gün               İSTANBUL – MADRİD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında saat 06.30’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1857 sefer sayılı uçağı ile saat 08:20`de Madrid’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 10:50’de başkent Madrid’e varacağız. Panoramik şehir turumuz sırasında, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

02.Gün               SALAMANCA-PORTO

Sabah kahvaltımızın ardından Porto’ya  doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA Salamanka gezimizi yapıyoruz (40EURO). Sahip olduğu iki büyük üniversite ile bilinir Salamanka. Yaşam ile tarihin iç içe olduğu bir şehirdir. Mayor Meydanı, eski ve yeni Katedral, Roma Köprüsü ve The House of Shells şehir turumuz sırasında göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Şehirdeki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zaman ve yolumuza devam ediyoruz. Porto’ya varış ve dileyen misafirlerimiz ile Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Rriberia Bölgesi, Tore Dos Clerigos Kulesi, Santa Catarina, Don Lui I. Köprüsü, Arrabida Köprüsü ve Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Konaklama Porto’daki otelimizde.

Ekstra Salamanca Şehir Turu: 40 EUR

03.Gün               PORTO –FATİMA-LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Lizbon’a hareket. Yaklaşık 3 saatlik otobüs yolculuğumuz sonrasında yol üzerinde Katolikler’in en önemli Haç merkezlerinden biri olan Fatima Şehri'ni görme fırsatımız oluyor. Öğle saatlerinde Lizbon’a varış ve devamında panoramik Lizbon Şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı,  Rossio & Praca Do Commercio Meydanları,  Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Sonra otele varış ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

04.Gün              LİZBON- SEVİLLA

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak yaklaşık 470 km mesafede bulunan Sevilla'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Cesar Pelli tarafından inşa edilen Endülüs Bölgesi'nin en yüksek kulesi, Tarihi Triana Köprüsü, Boğa Güreşleri Meydanı, Altın Kule, Guadalquivir Nehri, Maestranza Tiyatro ve Opera binası, San Telmo Sarayı ve Hint Arşivleri Binası görülecektir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 

05.Gün              SEVİLLA-TARİFA-TANCA-(ŞAFŞAVAN)-FES

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile İspanya’nın  liman kenti  Tarifa’ya hareket saat 09:00 daki feribot binerek 1 saatlik yolculuğun ardından Afrika kıtasına  gümrük işlemlerimiz sonrasında ayak basıyoruz. İlk şehrimiz Tanca   Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında Mendoubia Bahçesi, 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı, Kasbah ve Medina, Dar el Makhzen, Fenikelilerin mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar var.   ardından Fes’e hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek “Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan” turuna katılabilirler(40EURO). Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkanı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Fes’e  yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuktan sonra varıyoruz .Gece konaklama fes’te otelimizde

Ekstra  Şafşavan  Şehir Turu: 40 EUR

 

 

 

06.Gün               FES- KAZABLANKA

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Fes şehir turumuzu yapıyoruz. Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Şehirde  vereceğimiz serbest zaman sonrasında Filimlere konu olmuş Atlas okyonusu kıyısına kurulmuş Kazablankaya hareket, Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında dünyanın 3. büyük camiisi Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, Hobous semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

07.Gün               KAZABLANKA-MARAKEŞ

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Marakeş’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Marakeş’e varış. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. (60 Euro) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Ekstra  Chez Ali Akşam Yemekli  Turu: 60 EUR

 

08.Gün              MARAKEŞ-RABAT-TANCA VEYA CEUTA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Rabat’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından geceyi geçirmek üzere  Tanca veya Ceuta şehirlerine  doğru yola çıkıyoruz. Geceleme  otelimizde.

 

09.Gün              TANCA VEYA CEUTA-GRANADA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İspanya’ya geçmek için feribota biniyoruz. 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Granada’ya  hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuğun ardından varış şehir turumuza başlamadan önce Önceden acentamız tarafından Ekstra olarak alınmış  EL Hambra sarayı biletlerimiz ile El Hambta  sarayını ziyaret ediyoruz . Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu ünlü mimarı yapıyı gördükten sonra şehir merkezindeki . Grand Via, La Rambla ve Belediye meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Extra olarak düzenlenecek kendine özgü havasıyla ünlenmiş Sacramonte turuna katılabilirler. Al Hambra Sarayı’nın tam karşısında bulunan Sacramonte’de Granada çingenelerinin mağara evlerinde harika bir flamenco gecesine hazır olun. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelde.

Ekstra  Sacramonte  Turu: 35 EUR

Ekstra  Al Hambra Sarayı  Turu: 55 EUR

 (Günlük ziyaretçi limiti olduğundan mutlaka rezervasyon esnasında acentenizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.)

 

 

 

 

10.Gün               GRANADA-VALENSİYA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Valencia`ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

11.Gün               VALENSİYA-BARSELONA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Barcelona’ya doğru hareket edeceğiz. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona, sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin  bildireceği  zamanda toplanarak aracımıza geçiyoruz. Gece yolculuğu bu gece otel konaklaması yoktur.

 

12.Gün               COMO GÖLÜ-MİLANO

Sabah erken saatlerde   italya’nın dünyaca ünlü gölü como gölüne  varıyoruz. Göl kenarında yapacağımız keyifli  kahvaltı  ve sabah kahvelerimizden  sonra rotamızı bir moda şehri olan Milano’ya çeviriyoruz. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘CastelloSforzesco’, 19. YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘viamontenapoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Tur sonrası serbest zamanın ardından otelimize transfer. Otelimize yerleşme ve geceleme Milano’da otelimizde.

 

13.Gün               MİLANO- (GARDA GÖLÜSİRMİONE KASABASI) VENEDİK

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz Venedik  hareket ediyoruz.Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Garda Gölü Turuna katılabilirler. (25EUR) dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Venedik’e hareket ve  varış.   Şehir turumuzu yapmak üzre hareket. Gezimizde, öncelikle vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz ,Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Gondol Turuna katılabilirler.(25EUR) Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. otelimize geçiş ve oda dağılımı. Konaklama otelimizde

Ekstra  Garda Gölü  Turu: 25 EUR

VENEDİK VAPURETTO  VENEDİĞE  ULAŞIM İÇİN ŞARTTIR :20EURO

Ekstra  Gondol Turu: 25 EUR

 

14.Gün               VENEDİK-BELGRAD-(LUBLİYANA)

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşma sonrası Sırbistan yolculuğu. Arzu eden misafirlerimiz, güzergah üzerinde Rehberimiz tarafından düzenlenecek olan, Slovenya’nın Başkenti 2016 European Green Capital ödüllü Ljubljana (Ekstra 25 €) şehir turuna katılabilirler. Gerçekleşecek olan panoramik şehir turunda; Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı görülecek yerler arasında kalmaktadır. Devam eden yolculukla Hırvatistan üzerinden Belgrad’a varış ile otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

Ekstra  Lubliyana  Turu: 25 EUR

 

15.Gün               BELGRAD-SOFYA –İSTANBUL-BURSA

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşma sonrası Bulgaristan yolculuğu. Sınır geçişinin ardından Başkent Sofya’ya varış. Varışımızın ardından Sofya Panoramik şehir turu. St. Nedelya, Rotanda, Rus ve Aya Sofya Kiliseleri, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, panoramik turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü Balo’nun yapıldığı Ordu Evi’ni görüyoruz. Şehir turunun ardından İstanbul yolculuğu başlangıcı. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport , gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

 

 

 

 

 

İSTANBUL HAREKET
İki yada üc kişilik odalarda kişi başı ücret :
 1199 EUR
Tek kişilik oda da konaklama                        : 1450 EUR

BURSA HAREKET
İki yada üc kişilik odalarda kişi başı ücret :
 1199 EUR
Tek kişilik oda da konaklama                        : 1450 EUR

  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Türk otobüsleri ile ulaşım

* İstanbul/Madrid ekonomik sınıf uçak bileti
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 3* ve 4*lı otellerde  13 Gece   Konaklama ve Sabah Kahvaltıları

* Cebelitarık  İspanya-Fas-İspanya arası feribot geçişleri
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Araç içi su ikramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Ekstra turlar 
* Otelde alınan ekstralar. 
* Şöför ve Rehber bahşişleri.
* Tüm kişisel harcamalar 
* Öğle yemekleri ve aksam yemekleri. 
* Tüm ülkelere ait vize girişleri (Fas Türkiye devleti vatandaşlarına vize uygulamamakta) 
* Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi

Taksit Seçenekleri