ROMANYA ve BULGARİSTAN DRACULA EFSANESİ VE ŞATOLAR TURU

ZAFER BAYRAMINA ÖZEL 27 AĞUSTOS-30 AĞUSTOS 2022 3 Gece-4 Gün 2 Gece Bükreş´te Konaklama 129 € RUSÇUK-BÜKREŞ-SİNAİ-BRAN(DRACULA ŞATOSU)-BRAŞOV-VARNA-NESEBAR-BURGAZ
129 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

 

 

 

 

ROMANYA ve BULGARİSTAN


DRACULA EFSANESİ VE ŞATOLAR TURU

ZAFER BAYRAMINA ÖZEL

27 AĞUSTOS-30 AĞUSTOS 2022
 

3 Gece-4 Gün
2 Gece  Bükreş'te Konaklama

129 €

                  RUSÇUK-BÜKREŞ-SİNAİ-BRAN(DRACULA ŞATOSU)-BRAŞOV-VARNA-NESEBAR-BURGAZ
                                                              

Tur Hareket Noktaları;

22:00 Silivri Eski Kipa Önü 
22:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
23:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası
23:10 Ergene Sağlık Mahallesi Camii Durağı (Edirne Yönü)
23:15 Ergene Marmaracık Işıklar
23:35 Lüleburgaz Bp Benzinlik (Devlet Hastenesi Karşısı)
00:05 Kırklareli Kaya Palas Otel Önü

NOT:Hareket saatinden 30 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

1.GÜN: 
 Gezimiz 23:00’de bulvar yolu eski Kız Meslek Lisesi durağından hareketle başlayacaktır. Dereköy Sınır Kapısındaki Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a geçiyoruz.

2.GÜN: RAZGRAT-RUSÇUK-BÜKREŞ
   Şumnu ve Razgrat'ı panoramik olarak görüp, Bulgaristan’nın Tuna Nehri kenarında bulunan, Osmanlı’nın önemli donanma üstlerinden biri olan Rusçuk’a varıyoruz. Rusçuk’ta Levent Tabya'yı panoramik olarak görüyoruz. Osmanlı eseri Seyyid Mustafa Paşa Camii'nin görülmesi. Romanya’ya gitmek üzere sınırı geçiyoruz. Yolculuğumuzda Tuna Nehri boyunca yemyeşil ovalardan geçerek başkent Bükreş'e varış. Panoramik şehir turunda İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro Zafer Anıtı, Zafer caddesi, Çavuşesku Sarayı ile şehri dolaşan su kanallarının görülmesi. Bükreş Camiinin ziyaret ediyoruz ardindan Herãstrãu Gölü kıyısında Avrupa’nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kiliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan müzeyi geziyoruz. Bükreş'te Otele yerleşme ve konaklama.

3.GÜN: Sinaia-Bran-Braşov Şatolar Turu-Bükreş
  Otelde alınan kahvaltı sonrası, Romanya'nın Sinaia şehrine varıyoruz, Transilvanya Şatolar turumuz, yapıyoruz, müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupanın en güzel şatolarından biri olan Pelisor Sarayını ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik eşya dükkanlarında alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve cafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası misafirlere boş zaman veriyoruz ve akşam otele dönüş ve konaklama.

4.GÜN: BÜKREŞ-KÖSTENCE-VARNA
  Otelde alınan kahvaltı sonrasında Bükreş’ten ayrılarak,Rusçuk’a doğru yol alıyoruz,Tuna Nehri Üzerinden geçerek,gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a geçiyoruz.Şumen’i panoramik olarak görerek Varna’ya doğru yol alıyoruz.Bulgaristan’ın üçüncü büyük şehri ve hem ticaret hem turizm alanında tüm Karadeniz’de söz sahibi bir kent Varna'yı gezmeye başlıyoruz. Bulgaristan'ın en büyük liman şehridir. Varna şehir turumuzda görülecek yerler arasında, 1880-1886 yılları arasında Bulgaristan’ın Osmanlı’dan kurtuluşu şerefine yapılmış Varna Katedralini geziyoruz. Stoyan Bacharov Drama Tiyatrosu, Opera Binası, Aziz Sarkis Ermeni Kilisesinin yanından geçerek Khan Krum Sokağındaki Roma Hamamlarının kalıntılarına ulaşıyoruz. Bunlar Bulgaristan’daki en büyük, dünyadaki ise üçüncü büyük hamam kalıntılarıydır. Denizcilik Müzesi, Nicolaus Copernicus Rasathanesi ve Planetaryumu, Primorski Park panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Varna'yı geride bırakarak Obzor ve Slınçevbrag'ı takiben Bulgaristan'ın antik şehirlerinden biri olan 'Kırk kiliseli kent' Nessebar'a varıyoruz. Nesebar Karadeniz Sahillerinde bulunan minik şirin bir kasabadır. Yarımada üzerine, yaklaşık 3000 yıl önce, kurulmuş olan Nesebar Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birisidir .1985 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine girmiştir. Roma ve Bizans döneminden kalma tarihi eserler,  Arnavut kaldırımlı şirin sokakları ve birçok deniz manzaralı lokantaları ile yaz aylarında birçok turist karşılayan Nesebar Bulgaristan sahillerinin en gözde turistik merkezlerinden birisidir .Burada öğle yemeği için serbest zaman veriyouz. Serbest zaman sonrası Bulgaristan’nın liman kenti Burgas’a hareket ediyoruz. Burgas'da öncelikle Metro veya Janet alışveriş merkezinde alış veriş molası veriyoruz, ardından Burgas panoramik turun sonrasında, Dereköy sınır kapısına hareket ediyoruz. Buradaki gümrük ve pasaport işlemlerini ardından Türkiye'ye geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 

PROGRAM

 

 

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

1. Çocuk

 

27.08.2022

129,00 €

169,00 €

129,00 €

0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 4 Yaş 59,00 €
5 - 12 Yaş 109,00 €

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Bükreş te 1 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Araç içi ikramlar (günde 1 defa 500ml su, soğuk içecekler ve kek)
 • Program dahilinde gezi rotaları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Otel Vergileri ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 nolu Turizm Kanuna göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğlen ve Akşam yemekleri  otelde alınan yemeklerdeki içecekler minibar vs
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri (Transilvanya Sinai-Bran-Dracula Şatosu-Braşov Şatolar Turu 10Eur)
 • Vize Bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 10Eur, 65 yaş üstü  için 15eur
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 150 TL)

Not: Yeşil pasaport sahipleri ve AB vatandaşları için vize gerekmemektedir…

 

 

Taksit Seçenekleri